|
Augustus 2011 - In oktober 2011 start Alewijnse met de elektrotechnische werkzaamheden voor de revisie van de West- en Middensluizen en de ombouw van de Oostsluizen. Voorafgaand hieraan vindt de detailengineering plaats. De bouwtijd is ongeveer 2 jaar, waarna er 1 jaar onderhoud gepleegd zal worden aan de Oostsluizen.
Maas geschikt maken voor grotere en langere schepen Het project maakt deel uit van het overkoepelende programma de Maaswerken van Rijkswaterstaat. Het uiteindelijke doel van dit project is het bevaarbaar maken van de Maas voor grotere en langere schepen. Het verbreden en ombouwen van de sluizen is een onderdeel van het toegankelijk maken van de Maas voor deze schepen.
Hoofdaannemer op dit project is Heijmans. Vanwege de omvang van het project zijn er veel specialismen bij betrokken. Alewijnse verzorgt de gehele elektrotechnische installatie, waaronder het aanpassen en uitbreiden van:
- CCTV installatie - omroep- en intercominstallatie - laagspanninginstallatie - bekabeling - bliksembeveiliging - bedienings- en besturingsinstallatie - bedien- en visualiseringstaken Siemens PCS7 (procesautomatisering) - beseining - noodstroomvoorzieningen - brandmeldinstallatie - verlichting inclusief noodverlichting - waterniveaumeting - noodbediening
De oplevering van het project volgt in december 2013 waarna de onderhoudsperiode start.
|